Erasmus

           Erasmus+ (Erasmus Plus), Avrupa Birliği tarafından eğitim, iş deneyimi ve sportif aktivite gibi alanlarda kişilerin kendilerini geliştirmeleri için hazırlanmış bir programdır. Erasmus, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerinin ve eğitim görevlilerinin eğitimlerine yurt dışındaki bir üniversitede devam etmelerini sağlamaları ve yeni iş olanakları elde edebilmeleri amacıyla kurulmuş bir sistemdir. Erasmus'un sağladığı yurt dışı eğitim ve yurt dışı kariyer olanaklarına bir yurt dışı dil eğitimi ile de adım atabilirsiniz.

ERASMUS PLUS'IN AMACI

          Erasmus+ (Erasmus Plus), öğrencilere uluslararası bir eğitim olanağı sağlamak ve ülkeler arasındaki iş birliğini artırmak amacıyla oluşturulmuştur. Akademik değişim ve gençlik değişim programlarının yanı sıra staj, iş ve spor alanında iş birliği projelerini de içerir.

ERASMUS'LA FAYDALANABİLECEĞİNİZ EĞİTİM PROGRAMLARI

         Erasmus+ (Erasmus Plus) öğrenci değişim programlarının bir parçası olarak iki türlü yurtdışına çıkabilirsiniz:

          Öğrenciler iki programa da bir defaya mahsus olmak üzere katılabilirler. Erasmus hibeleri öğrenci başına maksimum olarak 24 ay ile sınırlıdır. Yurtdışı eğitimi yurtdışı stajı ile birleştirmek de mümkündür.


             Yurtdışında bir dönem geçirmek; Türkiye'deki öğrenci hayatından bir süreliğine uzaklaşmak ve farklı kültürleri tanıyıp değişik uluslardan birçok yeni arkadaş edinmek için harika bir fırsat. Aynı zamanda vizyonunuzu genişletebilir, daha bağımsız ve özgür bir yaşam sürebilir ve kişisel gelişim ve olgunlaşmanıza pozitif etki edebilirsiniz.                     

 

Erasmus ile ilgili görsel sonucu                Erasmus ile ilgili görsel sonucu   türkiye ulusal ajansı ile ilgili görsel sonucu                                                                                                                                                                       

                                          

 

                                                                                                                    

 

 

 

 

                                                                            

Ä°lgili resim                                         yaşlı bakımı erasmus ile ilgili görsel sonucu                                                                           erasmus dünya resmi ile ilgili görsel sonucu